Fanda jede 111 hodin pro Terezku  (1-5.8.2017)

Fanda – ambasador projektu Sport pomáhá – je  handicapovaný sportovec, od roku  2011 s klasifikací C2  ( kategorie „ TĚŽKÝ HANDICAP“  – postižení nervového a motorického systému v důsledku prodělání  DMO) ve výkonnostních, amatérských a hobby cyklistických závodech horských a silničních kol v rámci ČR a částečně i Evropy.
Od roku 2012 závodil  za  Bike Live team, sdružující jak profesionální, tak amatérské závodníky na horských a silničních kolech.

Je pětinásobným mistrem ČR v závodech horských kol  handicapovaných cyklistů, čtyřikrát zvítězil v absolutním pořadí ČP MTB  kat. „ TĚŽKÝ HANDICAP “.

V roce 2015, 2016 v rámci kategorie zvítězil  v horské časovce Jilemnice – Zlaté Návrší.
V rámci Evropy je největším úspěchem  5.  místo  v seriálu  Marathon Mann Europe 2013   , sdružujícím prestižní   maratony v ČR ( Malevil Cup), Rakousku ( Salzkammergut MTB Trophy) a Německu ( Seiffen).


Od roku 2014 závodí také  ve vytrvalostních závodech MTB, zde 6. místo na MČR 12 hodinovka Beroun 2014 ve dvojici s Richardem Štěpánkem, v roce 2015 5. místo na Day by Night 7 hours MTB. Oba tyto výsledky dosáhl v „ běžné“ kategorii , mezi zdravými sportovci.
Na závody mimo kategorii handicapovaných se zaměřuje stále více i na běžných  půlmaratonských tratích, zde v roce 2015 3. místo na Forrest  Bike  Hradec Králové a 5. místo na Brdman Adventure race Dobříš.

V roce 2016 přestoupil do KH Tour, kde navázal spolupráci s manažerem a trenérem teamu, Ivanem Sovou, který stál u znovunastartování sportovní kariery dnes olympijského vítěze z Londýna, Jaroslava Kulhavého, kterého vedl jako manažer a tréninkový poradce. V tom samém roce se stal nejlepším Handicapovaným sportovcem kutnohorského kraj.