Tisková zpráva Praha, 16. května 2016:
V rámci projektu Sport pomáhá a jeho série benefičních sportovních akcí pro veřejnost, za podpory  Prahy 13 a Magistrátu Hl. města Prahy v rámci akce Praha – Evropské hlavní město sportu 2016, se v sobotu 14. května konal druhý ročník sportovního dne HALDA. Do závodů na horských kolech a v krosovém běhu  Centrálním parku Prahy 13 se registrovalo  476 sportovců, kteří nejen změřili své síly v jednotlivých disciplínách ale přispěli tím i do veřejné sbírky Sport pomáhá.  O pěknou atmosféru a kulisu obou závodů se postaral velký počet diváků. Vedle samotných závodů byl také zájem o doprovodný program ve stáncích partnerů akce. Takto se akce zúčastnilo dalších více než tisíc diváků , členů doprovodů,  obyvatel Prahy 13 a účastníků pochodu se psem.
Benefiční výtěžek akce, který překročil  90 tisíc korun (a překonal tak zatím nejvyšší částku, jíž bylo 80 tisíc z loňského pražského Cross City běhu)  poputuje na podporu sociálně hendikepovaných dětí v rámci projektu Sport pomáhá, který se touto podporou dlouhodobě zabývá.
Seriál akcí Sport pomáhá tímto samozřejmě nekončí! V sobotu 21. května se koná již třetí ročník běžeckého závodu Hostivice RUN. V neděli 22. května se pak z Nového Strašecí vydají cyklisté bojovat na měřených úsecích o titul „Nejlepšího jarního vrchaře“ a také nesmíme zapomenout na oblíbený velký dětský sportovní den v Berouně, který nese název Berounský Cyklísek a uskuteční se v sobotu 4. června. Více informací o projektu Sport pomáhá včetně kompletního kalendáře akcí najdete na webových stránkách www.sportpomaha.org