Peggy vyráží na LAPLAND EXTREME CHALLENGE

Peggy v TV pořadu Sama doma (rozhovor).
Tisková zpráva o výpravě Peggy na Lapland Extreme Challenge

Přibližně 1000 km zasněženým Finskem čeká na dvacetiletou Peggy a jejího přítele Adama. Nejmladší česká pokořitelka americké Great Divide Tour (4418 km) vyráží za polární kruh na závod Lapland Extreme Challenge, který ještě nikdy nikdo nedokončil. Startuje 20. února z Rovaniemi a na překonání panenské krajiny budou mít třicet dní. Pojedou na sněžných kolech. Součástí dobrodružné akce je i dobročinná sbírka na výrobu dětského handbiku!

Celou akci je možno sledovat online na peggymarvanova.cz – mapa kontrolní body jsou zde

Lapland Extreme Challenge tvoří 40 průchozích bodů. Přibližně na polovinu těchto bodů nevede žádná cesta – jsou umístěny uprostřed lesa, mokřadů, na místech kde i v létě běhají jen sobi a vlci. Je to výzva s tříletou tradicí, kterou doposud nikdo nezvládl dokončit. Není divu, na jiných podnicích podobného typu máte zabezpečení, tady ne. Sněžná kola se kterými se Peggy a Adam pokusí trasu zvládnout váží více než 40 kilogramů.

Peggy Laponsko 2016: Veřejná sbírka na výrobu dětského handbiku

Příspívat můžete na účet registrované veřejné sbírky 2700713318/2010 (IBAN: CZ5720100000002700713318 BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX)

  • SPECIFICKÝ SYMBOL: 0900
  • VARIABILNÍ SYMBOL: číslo vašeho mobilního telefonního čísla (nepovinnné, pokud chcete darovat anonymně)
  • kontaktní email na Vás do ZPRÁVY PRO PŘÍJEMCE (nepovinnné, pokud chcete darovat anonymně)
  • Na darovanou částku můžete dostat i darovací smlouvu a snížit si o ní základ pro výpočet daně z příjmu.
  • Pokud tuto darovací smlouvu chcete či chcete uvést mezi zveřejněnými dárci, máte dotaz či připomínku, použijte prosím email kontakt@sportpomaha.org
  • Pokud chcete zveřejnit Váš vzkaz či uvést mezi dárci, uveďte své jméno či další informace do ZPRÁVY PRO PŘÍJEMCE (email ani telefonní číslo zveřejněno nebude)
  • V případě větších finančních příspěvků (nad 999 Kč) na váš čeká odměna: připravovaná kniha ze závodu Lapland Extreme Challenge.

Stejně jako při loňském The Great Divide Race, nejdelším nezabezpečeném závodě horských kol na světě, kdy Peggy jela pro Dáju, i tentokrát chce Peggy svým dobrodružstvím pomoci potřebným.

Opět jde o podporu handicapovaných dětí a znovu se bude Peggy držet své vášně – cyklistiky. Peníze, které se vyberou poslouží Černým koním zrealizovat půjčovnu dětských handbiků pro postižené děti. Tyto kola doposud v České republice nejsou. Důležitost tkví v tom, že děti s postižením ani netuší, že mají možnost se svést na kole. Jejich rodiče to buď také netuší nebo nemají finanční prostředky na to, aby pořídili kolo za 75 000 Kč. Černí koně tak zajistí nejen výrobu kol a bezplatnou půjčovnu, ale i akce, které vytáhnout děti ven. Díky tomu se v programu některých léčebných a lázeňských středisek objeví možnost, že děti s povolením rodičů vyjedou ven a vyzkouší kola a sport, ke kterému by se jen těžko dostávaly.

V roce 2015 se z prostředků získaných během cesty Peggy přes Great Divide pořídilo elektrodvojkolo pro Dáju – video z předání kola je zde:

Kontrolni body Lapland 2016